Loading…

Milaim Zeka: Provat e vdekjes së Astrit Deharit u shkatërruan qëllimisht

  • 05/11/2018 | 18:39

Milaim Zeka: Provat e vdekjes së Astrit Deharit u shkatërruan qëllimisht

Deputeti nga radhët e partisë NISMA, Milaim Zeka, ka folur rreth rastit të vdekjes së aktivistit të ndjerët të Vetëvendosjes, Astri Dehari, në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Deputeti Zeka ka thënë se rasti i kësaj vdekje është politizuar, në këtë rast ka ndërhyrë politika dhe se të gjitha provat rreth kësaj vdekje janë shkatërruar qëllimisht për të krijuar një situatë ku jemi sot, shkruan gazetametro.net.

“Qarqe të ndryshme brenda për brenda, qëllimisht i kanë shkatërrua provat për Astritin dhe qëllimisht kemi ardhur në këtë situatë ku jemi sot”, tha Zeka në Info Magazinë.

Zeka ka thënë se në atë kohë duhet të kishin dhënë dorëheqje ministrja e Drejtësisë dhe drejtori i burgjeve të Kosovës, sipas tij këto dorëheqje duhet të ndodheshin  për të treguar pjekuri institucionale./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë