Loading…

Milaim Zeka publikon foto të “Calit” dhe Fadil Syleviqit së bashku: Puna e Speciales është e minuar

  • 24/09/2020 | 17:28

Milaim Zeka publikon foto të “Calit” dhe Fadil Syleviqit së bashku: Puna e Speciales është e minuar

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë se arrestimi i sotëm i Salih Mustafës është një sinjal serioz, shkruan Gazeta Metro.


Zeka përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook tha se personi i arrestuar akuzohet për disa vrasje gjatë luftës dhe një të pasluftës.

“Ky arrestim eshte bere ne kohen kur dosjet e Speciales po shperndahen si thase pasuli. Efekti do te dihet me vone, ama nje gje eshte e sigurte: Veprimi i sotem dergon signale te qarta te ata qe mendojne se puna e Gjykates eshte minuar.”, ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:

Arrestimi i sotem – sinjal serioz per njereze joserioz

Arrestimi qe ka ndodhur sot ne zyrat e FSK-se, eshte teper serioz. Personi i arrestuar ne Prishtine, sipas burime brenda Prokurorise, akuzohet per disa vrasje gjate luftes, dhe te pakten per nje vrasje te pasluftes, te nje personaliteti dhe zyrtari te larte te LDK/se.

Ky arrestim eshte bere ne kohen kur dosjet e Speciales po shperndahen si thase pasuli. Efekti do te dihet me vone, ama nje gje eshte e sigurte: Veprimi i sotem dergon signale te qarta te ata qe mendojne se puna e Gjykates eshte minuar.

Ka gjasa se arrestime do te kete edhe ne ditete ne vijim.

Ne kete foto jane Salih Mustafa- Cali dhe Fadil Syleviqi./gazetametro.net

Arrestimi i sotem – sinjal serioz per njereze joseriozRrahman Rama ka te drejte. Cali nuk eshte arrestuar ne zyre po…

Publiée par Milaim Zeka sur Jeudi 24 septembre 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë