Loading…

Milan arrin fitore të mundimshme ndaj Brescias: Kjo është pozita tabelare tani

  • 24/01/2020 | 23:26

Milan arrin fitore të mundimshme ndaj Brescias: Kjo është pozita tabelare tani

Milan ka marrë një fitore mjaft të mundimshme në udhëtim te skuadra e Brescias.


Në kuadër të xhiros së 21-të në Serie A, Milan ka shënuar fitore minimale kundër Brescia.

Goli i vetëm i këtij takimi erdhi nga Ante Rebic, i cili në këtë ndeshje erdhi si zëvendësues.

Kroati gjeti rrugën e golit në minutën e 71’ të takimit, për t’i siguruar Milanit tri pikë të rëndësishme.

Brescia pati një varg rastesh në pjesën e dytë, por nuk konkretizoi asnjë – të vetmin që dërgoi në rrjetë, e anuloi VAR-i.

Me fitoren e tretë radhazi, Milan tashmë numëron 31 pikë dhe qëndron përkohësisht në pozitën e gjashtë në tabelë.

Brescia mbetet me 15 pikë në pozitën e 18-të në tabelë, në zonën që dërgon në Serie B.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë