Loading…

Milan nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Portos, Reali mposht Shakhtar Donetskun

  • 03/11/2021 | 20:48

Milan nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Portos, Reali mposht Shakhtar Donetskun

Ekipi italian ka vazhduar formën e dobët në Ligën e Kampionëve.

Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Portos.

Dueli nisi shumë keq për italianët që e panë vetën në disavantazh qysh në min e 6′ pas golit të Luiz Diaz.

Në vazhdim Rossonerët tentuan të barazonin rezultatin, por pa sukses dhe në këtë mënyrë skuadrat shkuan në pushim me rezultatin 0-1.

Në pjesën e dytë Milani ishte akoma më kërkues dhe arriti të barazojë në min e 61′ pas autogoli të Chancel Mbemba.

Ekipi i Stefano Piolit deri në fund tentoi të merrte fitoren, por nuk arritën dhe ndeshja u mbyll baras 1-1.

Me këtë barazim Milani mbetet në vendin e fundit në grupin B me një pikë, ndërsa Porto ka pesë sosh në pozitën e dytë.

Në anën tjetër Reali ka mposhtur Shakhtar Donetskun 2-1.

Golat për Mbretërit i realizoi Karim Benzema që shënoi dy herë në min 14′ dhe 61′, ndërsa për myasfirët realizoi Fernando në min 39′.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë