Loading…

Milan nuk dorëzohet, dëshiron futbollistin francez në janar

  • 01/10/2021 | 22:23

Milan nuk dorëzohet, dëshiron futbollistin francez në janar

AC Milan do të bëjë një përpjekje të re për të nënshkruar me Romain Faivre nga Brest, raporton Calciomercato.


Skuadra e Serie A u përpoq të nënshkruante me 23-vjeçarin gjatë verës, por Brest nuk e la të largohej.

Faivre dëshiron të shkojë në Milano, megjithatë, dhe Brest janë të gatshëm t’i plotësojnë dëshirën e tij për sa kohë që ata marrin 13 milion euro që ata po kërkojnë.

Milan e kanë tashmë në shënjestër për merkaton dimërore, dhe mund të bëhet blerja e parë e janarit për ‘rosonerët’.

Francezi 23-vjeçar e ka nisur mjaft mirë sezonin e ri të Ligue 1, duke regjistruar tri asistime e dy gola në shtatë paraqitje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë