Loading…

Milani dhe Juventusi përplasen në ‘San Siro’, formacionet zyrtare

  • 23/01/2022 | 20:11

Milani dhe Juventusi përplasen në ‘San Siro’, formacionet zyrtare

Xhiroja e 23-të e Serie-A sjellë edhe derbin e madh të Italisë ndërmjet Milani dhe Juventusit që zhvillohet në “San Siro” me fillim nga ora 20:45.


Milani që tashmë ka mbetur pesë pikë para liderit Inter, kërkon fitore ndaj “Zonjës së Vjetër” për ta harruar humbjen e hidhur ndaj Spezias në xhiron e kaluar.

Ga ana tjetër, “ Juventusi po lufton për një vend që dërgon në garat evropiane, përkatësisht Ligën e Kampionëve. Ata momentalisht renditen në vendin e pestë me 41 [ikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

MILAN (4-2-3-1) : Maignan; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic

JUVENTUS (4-2-3-1) : Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Locatelli; Cuadrado, Dybala, McKennie; Morata.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë