Loading…

Milani e Juventusi e mbyllin pa gola derbin e Italisë

  • 23/01/2022 | 22:53

Milani e Juventusi e mbyllin pa gola derbin e Italisë

Në një ndeshje aspak tërheqëse dhe me shumë monotoni, Milani dhe Juventusi i kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 23-të të kampionatit italian Serie-A.


Si pjesa e parë ashtu edhe e dyta nuk ofroi futboll cilësor dhe kjo mabse pak e ndikuar edhe nga forma jo e mirë e fushës për shkak të numrit të madh të ndeshjeve të zhvilluara në “San Siro” brenda pak ditësh, transmeton KosovaPress.

Përveq rezultatit jo të mirë, “Rossonerët” e humbën edhe sulmuesin suedez Zlatan Ibrahimovic i cili e dëmtoi muskulin e këmbës dhe u largua nga fusha pas vetëm 28 minutave lojë.

Ky barazim më tepër i konvenon Interit që vazhdon ta kryesojë tabelën.

Milani ka 49 pikë në vendin e tretë, kurse Juventusi renditet i pesti me 42 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë