Loading…

Milani e largon Pellegrinin

  • 27/01/2022 | 11:55

Milani e largon Pellegrinin

Pietro Pellegrini nuk do të jetë më lojtar i Milanit sepse bashkëpunimi mes Milanos dhe lojtarit në fjalë ka përfunduar.


Futbollisti ishte i huazuar te “Rossonerët” por nuk mundi të tregonte dot formën e tij më të mirë në Seria A.

Ekipi ka njoftuar se lojtari mund të kthehet tek ish skuadra e tij. Klubi e ka falënderuar për angazhimin e tij.

“AC Milan njofton se ka përfunduar huazimi i Pietro Pellegri, i cili në këtë mënyrë rikthehet te skuadra që ka në pronësi lojtarin, AS Monaco. Klubi dëshiron të falënderojë Pietron për angazhimin e tij dhe i uron suksese në karrierën”, thuhet në njoftimin e klubit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë