Loading…

Milani kërkon fitoren e parë në Ligën e Kampionëve kundër Portos, formacionet zyrtare

  • 03/11/2021 | 18:05

Milani kërkon fitoren e parë në Ligën e Kampionëve kundër Portos, formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me disa duele interesante.

Skuadra e Milanit do të ballafaqohet me Porton nga ora 18:45.

Pas tri xhirove të para, Milani ndodhet në vendin e fudnit në grupin B pa pikë, ndërsa Porto është e treta me katër pikë.

‘Rossonerët’ kanë si opsion të vetëm fitoren në këtë takim, në mënyrë që të mbeten në garë për kualifikim, ndërsa portugezët do të synojnë të marrin një barazim.

Këto janë formacionet që kanë përzgjedhur trajnerët e të dyja ekipeve.

Milan: Tatarusanu, Calabria, Bennacer, Tonali, Giroud, Diaz, Romagnoli, Leao, Hernandez, Tomori, Saelemaekers

Porto:  Costa, Pepe, Diaz, Uribe, Taremi, Zaidu, Mbemba, Mario, Otavio, Oliveira, Evanilson

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë