Loading…

Milani shënjestron mesfushorin e Serisë A

  • 06/08/2022 | 16:15

Milani shënjestron mesfushorin e Serisë A

Milani është ende në kërkim të një mesfushori të ri pas dështimit për të nënshkruar me Renato Sanches dhe ata thuhet se kanë shtuar Adrien Tameze në listën e tyre të opsioneve të mundshme.


Kuqezinjtë duan të shtojnë disa lojtarë të tjerë në skuadrën e Stefano Piolit përpara sezonit që po afrohet me shpejtësi në Serie A, dhe një nga objektivat e tyre kyç është një mesfushor i ri pas largimit të Franck Kessie. Objektivi kryesor dukej se ishte Sanches, por ai përfundimisht u bashkua me Paris Saint-Germain, duke e detyruar Milanin të konsideronte alternativa.

Siç raporton Corriere dello Sport, Milani është tifoz i Tameze dhe e ka shtuar atë në listën e synimeve të mundshme të transferimit. 28-vjeçari kamerunas ka kaluar tashmë dy vjet në Itali me Hellas Verona dhe përvoja e tij në Serie A e bën atë një opsion tërheqës.

Mesfushori është i kontraktuar me Gialloblu deri në vitin 2024 dhe duket se do të ishte i përshtatshëm për sistemin e Piolit në kryeqytetin e Lombardisë. Ai ka një vlerë tregu prej rreth 10 milionë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë