Loading…
Milionerët e thonë vetë: 5 restorantet më të mira në botë |FOTO
  • 22/10/2018 | 18:41

Milionerët e thonë vetë: 5 restorantet më të mira në botë |FOTO

Shije e e hollë, elegante por edhe shumë e shtrenjtë. Posaçërisht kur është fjala për ushqim dhe pije.


Në mënyrë që të zbulojnë se ku pëlqejnë të hanë drekë e darkë personat më të pasur të botës, ‘Elite Traveler’ ka anketuar shumë prej tyre dhe ka zbuluar destinacionet e tyre të preferuara përgjatë shtatë kontinenteve.

Këto janë top pesë restorantet në të cilat milionerët e botës parapëlqejnë të drekojnë:

1.Alinea, Chicago, SHBA, një shije e hollë dhe elegante.

2) Azurmendi, Larrabetzu, Spanjë, nëse ju pëlqen pikantja e servirur në luks.

3) Eleven Madison Park, New York, SHBA, elegancë, qetësi dhe shërbim cilësor.

4) Per Se, New York, SHBA, shje e holle dhe eksperience e re me ushiqmin.

5) Osteria Francescana, Modena, Itali, kur ushqimi kthehet në art.

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë