Loading…

Militantët sulmojmë me raketa, Izraeli iu bombardon bazat

  • 22/11/2020 | 09:48

Militantët sulmojmë me raketa, Izraeli iu bombardon bazat

Militantët palestinezë lëshuan dhjetëra raketa gjatë natës drejt qyteteve kufitare izraelite, duke detyruar ushtrinë e këtij viti të ndërmarrë një kundër ofensivë ajrore.


Sipas policisë nga raketat u dëmtuat një fabrikë në qytetin e Ashkelon, por fatmirësisht nuk ka asnjë person të lënduar.

Ndërsa ushtria bëri me dije se pa sulmeve bombardoi disa baza që i përkisnin Hamasit, grupit islamik të armatosur që kontrollon Gaza-n.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë