Loading…

Mimoza Kusari i reagon Lajcakut pas deklaratës për vizat: Nëse s’ju pëlqen puna, ndoshta ju duhet të shkoni diku tjetër

  • 17/06/2021 | 10:44

Mimoza Kusari i reagon Lajcakut pas deklaratës për vizat: Nëse s’ju pëlqen puna, ndoshta ju duhet të shkoni diku tjetër

U.d e Shefes së Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari i ka reaguar Emisarit të BE-së, Miroslav Lajçak lidhur me deklaratën për liberalizimin e vizave për Kosovën. Kusari i ka thënë Lajçakut që nëse nuk i pëlqen puna e tij ndoshta duhet të shkosh diku tjetër.


Miroslav Lajçak dje ka deklaruar se nëse Kosova nuk i beson BE-së le të shkojë diku tjetër.

Kusari ka shkruar se kjo deklaratë e diplomatit sllovak është arrogante.

“Po i kundërpërgjigjem Miroslav Lajçakut. Nëse nuk të pëlqen puna jote ndoshta duhet të shkosh diku tjetër. Çfarë deklarate arrogante nga dikush që është i thirrur t’i ndihmojë shtetet që të vijnë më afër BE-së e jo të shikojnë më larg nga ajo”, ka shkruar Kusari në Twitter.

Miroslav Lajçak dje ka deklaruar se nëse Kosova s’i beson BE-së le të shkojë diku tjetër, kur është pyetur se a duhet Kosova t’i besojë BE-së për liberalizimin e vizave përderisa Bashkimi Evropian ka dështuar ta heq regjimin e vizave për kosovarët.

Deklarata e Lajçakut është pritur me reagime të ashpra në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë