Loading…

Ministri gjerman, për vizat: Problemi është te deputetët tuaj

  • 13/04/2017 | 10:37

Ministri gjerman, për vizat: Problemi është te deputetët tuaj

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, u ka bërë thirrje deputetëve që të votojnë demarkacionin. Ai ka shtuar se meqë Bashkimi Evropian e ka paraqitur demarkacionin si kriter për liberalizimin e vizave, atëherë duhet të pyetet se pse po e bllokojnë deputetët një marrëveshje që shkon në të mirë të qytetarëve.


‘Nëse kjo është një çështje kaq e rëndësishmë për Kosovën, pse përfaqësuesit e popullit po e bllokojne këtë marrëveshje. Problem parimor mbeten përfaqësuesit e popullit që po e bllokojnë këtë marrëveshje, që do të shkonte në dëm të qytetarëve të Kosovës’, ka thënë ministri gjerman, raporton gazetametro.net.

Ndërkohë, edhe kryeministri Mustafa e ka komentuar mosvotimin e opozitës për demarkacionin. Ai e ka quajtur si kauzë politike.

‘Kufi tjetër nuk ka mes Kosovës dhe Malit të Zi përveç asaj që e kanë nxjerrë komisionet shtetërore. Konsiderojmë se kjo është kauzë politike e opozitës dhe asgjë tjetër’, ka thënë Mustafa. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë