Loading…
Ministri Hasani në Bruksel, prezanton hapat ekonomik të Kosovës
  • 05/07/2018 | 17:34

Ministri Hasani në Bruksel, prezanton hapat ekonomik të Kosovës

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin e  Bordit drejtues të strategjisë së Evropës juglindore 2020 i cili është mbajtur në Bruksel


Ministri Hasani me këtë rast para të Bordit të Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), ka prezantuar  raportin vjetor të zbatimit të kësaj strategjie.

“Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës prezantova  veprimet që i kemi marrë këtë vit siç janë veprimet tona në kryesimin e CEFTA’s, vendimin për aplikim në Organizatën Botërore të Tregtisë, avancimin e kornizës ligjore të shërbimeve, reformat në inspektorat dhe luftën kundër korrupsionit.”, ka shkruar në profilin e tij Facebook ministri Hasani.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë