Loading…
Ministri Hasani uron Malishevën për Zonën Ekonomike
  • 05/06/2018 | 16:08

Ministri Hasani uron Malishevën për Zonën Ekonomike

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e Zonës Ekonomike në Malishevë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka uruar qytetarët e asaj pjese.

Hasani ka thënë se ky projekt ofron mundësi dhe parakushte për zhvillim më të hovshëm ekonomik në këtë komunë.

Ja postimi i plotë i ministrit Hasani:

Qytetarë të Malishevës, urime Zona Ekonomike! Qeveria e Kosovës sapo vendosi që Komuna e Malishevës të bëhet me Zonë Ekonomike.

Ky projekt ofron mundësi dhe parakushte për zhvillim më të hovshëm ekonomik në komunë. Kosovës dhe Malishevës po u vijnë ditë më të mira.

Qeveria e Kosovës e ka prioritet ndër prioritetet zhvillimin ekonomik dhe stimulimin e bizneseve, dhe në këtë drejtim ne angazhohemi që bizneseve të secilës komunë në Kosovë t’u krijojmë kushte më të mira për të operuar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë