Loading…

Ministri Hoti dënon sulmet e kontrabandistëve kundër zyrtarëve doganorë

  • 09/02/2017 | 10:34

Ministri Hoti dënon sulmet e kontrabandistëve kundër zyrtarëve doganorë

Ministri i Financave Avdullah Hoti ka reaguar ndaj sulmeve të shpeshta që po ndodhin kohëve të fundit ndaj zyrtarëve doganorë nga kontrabandistët, siç ishte edhe rasti i fundit më datë 6 shkurt 2017 që ndodhi në Vushtrri ku u sulmua ekipi i doganierëve të Drejtorisë së Zbatimit të Ligjit, që po ndiqte një rast të aktivitetit kontrabandues me derivate nga Serbia përmes Mitrovicës veriore.

Në këtë rast janë lënduar doganierët.

Ky sulm tregon për rreziqet me të cilat ballafaqohen çdo ditë doganierët tanë, transmeton gazetametro.net.

Hoti ka shprehur shqetësimin dhe ka dënuar ashpër këto raste, gjithashtu ai ka shprehur angazhimin e tij që në bashkëpunim me të gjitha institucionet kompetente do të angazhohet që doganierët të jenë të mbrojtur dhe të respektuar në punën e tyre dhe sulmuesit të dalin para organeve të drejtësisë dhe të marrin dënimin sipas ligjit. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë