Loading…

Ministri Hoti tregon për sanksionet ndaj produkteve serbe (Video)

  • 14/02/2017 | 21:33

Ministri Hoti tregon për sanksionet ndaj produkteve serbe (Video)

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka folur për shkallën e lartë të importit të produkteve serbe në Kosovë.


Ai ka treguar nëse Kosova ka mundësinë që të ndalojë importin e tërësishëm të produkteve serbe dhe ndikimin e kësaj në ekonominë vendore.

Ministri Hoti ka shpjeguar nëse tensionimet e raporteve ndërmjet Serbisë e Kosovës do të ishin arsye për sanksionimin ndaj importit të produkteve serbe.

Më poshtë mund ta dëgjoni deklaratën e Ministrit të Financave të bërë në emisionin “Komitet”. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë