Loading…

Ministri Hoxhaj në Francë për Haradinajn

  • 20/01/2017 | 09:40

Ministri Hoxhaj në Francë për Haradinajn

Ambasada franceze në Kosovë, përmes një kumtese njofton se ministri francez i Punëve të Jashtme Jean-Marc Ayrault takohet me ministrin e Jashtëm në të Kosovës Enver Hoxhajn. Takimi zhvillohet sot pasdite.


Temë e takimit pritet të jetë ndalimi i Ramush Haradinajt nga INTERPOL –i më 4 janar në Bazel nga autoritete franceze. Ndalimi i Haradinajt është bërë me fletë arrest të Serbisë të vitit 2004.

Gjykata e Apelit në Colmar e ka liruar me kusht Haradinajn deri në arritjen e kërkesës për ekstradim nga Serbia Ramush Haradinaj.
Autoritet e Kosovës po bëjnë përpjekje për lirimin dhe mos dorëzimin tij në Serbi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë