Loading…

Ministri i dhuron abetaren një shkolle shqipe në New York

  • 18/02/2017 | 22:51

Ministri i dhuron abetaren një shkolle shqipe në New York

Ministri i Diasporës, Valon Murati ka vizituar një shkollë shqipe në New York. Nëpërmjet Facebook, Murati ka treguar se shkollës i ka dorëzuar edhe abetaren shqipe.

Shkrimi i plotë i Muratit në Facebook:

Sot në shkollen shqipe Alba Life ne New York duke u takuar e biseduar me nxënësit, prindërit dhe mësuesit shqiptare.

Njëkohesisht dorëzova abetaren shqipe si shenjë e përkrahjes për shkollen shqipe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë