Loading…
Ministri i Labit me gjuhën shqipe i ka punët keq: Nuk di ta shkruaj fjalën ‘sot’
  • 16/05/2019 | 18:59

Ministri i Labit me gjuhën shqipe i ka punët keq: Nuk di ta shkruaj fjalën ‘sot’

Ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, Ekrem Mustafa i cili u bë i njohur me emërimin e tij në këtë pozitë pas rekomandimit nga këngëtar i muzikës tallava dhe deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri, duke se ka telashe të mëdha me gjuhën shqipe, transmeton Gazeta Metro.


Mustafa duket se qëndron keq me gjuhën shqipe, ai duke njoftuar për takimin që kishte me  kryeministrin Ramush Haradinaj, ministrin e financave Bedri Hamzën dhe drejtorin e Policisë, Rashit Qalajn, është vërejtur një gabim drejtshkrimor i një fjale.

Fjalën ‘sot’ ministri Mustafa e shkruan në mënyrën e tij të veçantë dhe siç e di ai ‘sodë’, transmeton Gazeta Metro.

Jo vetëm kjo fjalë, ministri Mustafa në postimin e tij të fundit ka edhe gabime të tjera./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë