Loading…

Ministri i ri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, zotohet për ndihmë të prodhuesve vendor

  • 05/06/2020 | 09:04

Ministri i ri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, zotohet për ndihmë të prodhuesve vendor

Ministri i ri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi mori dje detyrën e re në krye të këtij dikasteri nga sekretari i kësaj ministrie pasi siç bëri ish kryeministri Kurti ashtu bënë dhe ministrat e tij, munguan në dorëzimin e detyrës.


Ministri Krasniqi u prit nga ushtruesi i detyrës së sekretarit të MTI-së, Irfan Lipovica dhe stafi i ministrisë.

Krasniqi theksoi se Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë e presin shumë sfida në rimëkëmbjen e ekonomisë nga pandemia COVID-19, që sipas tij, me bashkëpunim dhe punë do të arrihen.

Ai gjithashtu u zotua se do të fokusohet shumë në ndihmën ndaj prodhuesve vendor, duke punuar në fuqizimin e tyre.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë