Loading…

Ministri i shkarkuar për rastin e deportimit: Unë jam ‘Trupi Sakrifikues i Pashkëve’

  • 04/04/2018 | 22:45

Ministri i shkarkuar për rastin e deportimit: Unë jam ‘Trupi Sakrifikues i Pashkëve’

Flamur Sefaj, ish-Ministri i Punëve të Brendshme, duke folur për largimin e tij nga Qeveria, ka thënë se rasti i ndërhyrjes në Veri dhe ai i deportimit të turqve “është totalisht i ndërlidhur”.


“Lista Serbe e ka kërkuar largimin tim. Unë shpresoj që kjo nuk është realizuar për shkak të kërkesës së tyre”, ka thënë Sefaj në Zonën B të Klan Kosovës.

“Unë jam ‘Trupi Sakrifikues i Pashkëve’ për këtë rast”.

“Shpresoj që nuk është ashtu, por rastet janë shumë të ndërlidhura”.

“Këshillat e para që unë i kam marrë kur kam ardhur në ministri kanë qenë se duhet ‘të prej koka’, sepse vetëm kështu mbetem në histori”.

“Le të hetohet i gjithë rasti, por le të bëhet edhe një analizë politike për atë natë se pse është kërkuar dhe kush e ka kërkuar kokën time”.

“Ky është falimentim i politikës tonë. Ne jemi marrë me politikë shumë lokale shumë primitive nuk jemi marrë me sanimin e situatës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë