Loading…

Ministri i Sportit të Italisë: Duhet të jemi gati për të rifilluar

  • 26/03/2020 | 20:30

Ministri i Sportit të Italisë: Duhet të jemi gati për të rifilluar

Ministri i Sportit të Italisë, Vincenzo Spadafora, ka dhënë shenja se sezoni pritet të rifillojë së shpejti.


Spadafora ka thënë se duhet të gjithë duhet të jenë gati për të rifilluar evenimentet sportive, sa më shpejtë që është e mundur.

“Dua të falënderoj presidentin e CONI, CIP dhe të gjithë pjesëtarët e bordit që pranar diskutimin tim dhe që krijuan këtë mundësi të mirë për të dialoguar” ka thënë Spadafora në takimin e CONI, transmeton lajmi.net.

“Ne duhet dhe duam të jemi gati për të rifilluar sezonin sa më parë të jetë e mundur. Për rolin dhe për rëndësinë e tij sociale dhe ekonomike. Sporti do të jetë një nga motorët që do të ndihmojë vendin të dal nga kriza” ka thënë tutje ministri.

Mbetet të shihet se kur do të rifillojnë evenimentet sportive në Itali. Sigurisht, Serie A është ajo që tërheq vëmendje më të madhe.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë