Loading…

Ministri Murati: Do mbulojmë qiratë dhe pagat e punëtorëve

  • 07/04/2021 | 17:31

Ministri Murati: Do mbulojmë qiratë dhe pagat e punëtorëve

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se do t’i mbulojnë qiratë dhe pagat e punëtorëve, shkruan Gazeta Metro.


Ai tha se Ministria e Financave ka vendosur që të mbulojë shpenzimet fikse të qirave dhe pagat e punëtoreve të atyre sektorëve që ndikohen pas masave të reja kundër Covid-19.

“Kemi bërë të pamundurën që shëndeti ekonomik të mos dëmtohet. Masat për të mbështutur bizneset që preken nga vendimi. Kemi taku përfaqësuesit e këtyre sektorëve, mbështetja nuk do mungojë. Masat konkrete do vijnë ditëve në vijim. Shpenzimet fikse, qiratë dhe pagat e punëtorëve. Si ministri do jetë që të ruhet shëndeti ekonomik dhe vendet e punës. Shumë shpejt do dalim me masat konkrete, do takojmë edhe përfaqësuesit e këtzre sektorevëe. Për cdo sector do ketë dizajnim më specifik”, tha Murati në një konferencë për media./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë