Loading…

Ministri Murati ka një njoftim për shtesat e fëmijëve

  • 05/11/2021 | 18:26

Ministri Murati ka një njoftim për shtesat e fëmijëve

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se ka pasur fluks aplikimesh për shtesat e fëmijëve.


Murati në një postim në llogarinë e tij në Facebook tha se janë ekzekutuar pagesat për 86 mijë përfitues për muajin tetor.

– Advertisement –
“Pas zgjerimit të masës për shtesat e fëmijëve, kemi pasur një fluks enorm aplikimesh. Dhe sot më në fund, pas validimeve të nevojshme, është ekzekutuar pagesa e shtesave për fëmijë, për rreth 86 mijë përfitues, për muajin tetor”, njoftoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]azetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë