Loading…

Ministri serb i Kosovës vazhdon të qëndrojë në spital, e rrahu Policia e Kosovës

  • 28/03/2018 | 09:52

Ministri serb i Kosovës vazhdon të qëndrojë në spital, e rrahu Policia e Kosovës

Ministri në largim i Bujqësisë, Nenad Rikalo është shtrirë në spital pas intervenimit të Policisë së Kosovës për ta arrestuar drejtorin e të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.


Mediat beogradase kanë publikuar një fotografi ku ai shihet i shtrirë në një spital.

“Lëndime ndaj tij janë abdominale dhe i njëjti është në kujdes intensiv”, ka deklaruar mjeku, njëherësh drejtori i Qendrës Klinike Spitalore në Veri të Mitrovicës, Milan Ivanovic.

Përpos tij, në këtë spital janë shtrirë edhe 31 persona të tjerë.

“Po, janë 31 të plagosur – 17 prej tyre për shkak të lëndimeve të gazit dhe prej të përdorur nga policia. Ndërsa disa prej tyre në kirurgji dhe në departamentin ortopedik”, ka thënë ai.

Ndryshe, para dy ditësh, Marko Gjuriq kishte përdorur rrugët ilegale për t`u futur në vend. Ai është arrestuar teksa po mbante një takim me serbët në veri të Mitrovicës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë