Loading…

Ministri serb i Mbrojtjes: Niveli i rrezikut në veri, më i madhi i mundshmi

  • 31/05/2023 | 11:39

Ministri serb i Mbrojtjes: Niveli i rrezikut në veri, më i madhi i mundshmi

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviq, e ka përshkruar me rrezik të lartë situatën e sigurisë në veri të Kosovës.


Kur është pyetur për nivelin e rrezikut ai për RTS ka thënë: “I madh, ndoshta më i madhi i mundshëm”.

Vuçeviq ka vazhduar të thotë se në ajo që po ndodhë ditëve të fundit ka qenë e paralajmëruar nga presidenti Aleksandar Vuçiq, derisa ka fajësuar institucionet e Kosovës për zhvillimet duke thënë se kanë ndërmarrë veprime të njëanshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë