Loading…

Ministri serb: Serbia e sigurt, MUP’i po punon

  • 02/07/2017 | 18:54

Ministri serb: Serbia e sigurt, MUP’i po punon

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se ky shtet nuk është duke u përballur me ndonjë kërcënim nga sulmet terroriste.


Ai këtë deklaratë e ka bërë gjatë përcjelljes së ushtrimeve të anëtarëve të Njësisë Speciale për Anti-Terrorisëm (SAJ).

Aty ai ka thënë se punojnë tërë kohën që të jenë gati të intervenojnë në secilën pjesë në Serbi nëse ndodh diçka “në luftimin e krimit të organizuar dhe akteve terroriste”, shkruan B92, transmeton Klan Kosova.

“Sistemi i sigurisë është çdo herë aktiv dhe këtë qytetarët duhet ta dinë”, ka thënë Stefanoviq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë