Loading…

Ministria e Infrastrukturës: Po shikojmë mundësitë ligjore për ndërprerje të tenderit për mbarëvajtjen e rrugëve në veri

  • 09/12/2021 | 12:42

Ministria e Infrastrukturës: Po shikojmë mundësitë ligjore për ndërprerje të tenderit për mbarëvajtjen e rrugëve në veri

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se po i shikojnë mundësitë për anulimin e tenderit të kompanisë “RAD”, pronar i së cilës është Zvonko Veselinoviq, një ndër të sanksionuarit nga SHBA-ja për krim të organizuar.


Aliu në një konferencë për medie, tha se pas lajmit të djeshëm po i shikojnë mundësitë ligjore për ndërprerje të tenderit për mbarëvajtjen e rrugëve në veri.

Të njëjtit sipas tij kanë marrë tender edhe të kaluarën pasi nuk kanë qenë në listë të zezë.

“Jemi duke u marrë me këtë çështje, pas lajmit që dje e kemi marrë. Kjo kompani ka marrë tender edhe më herët, pasi nuk ka qenë në listë të zezë. Jemi duke i shqyrtuar mundësitë ligjore që i kemi”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë