Loading…

Ministria e Punës ndërton rreth 100 shtëpi për të pastrehët në Gjilan

  • 04/05/2017 | 11:28

Ministria e Punës ndërton rreth 100 shtëpi për të pastrehët në Gjilan

Ministri i Punës dhe Mirëqenies sociale, Arban Abrashi ka nënshkruar marrëveshje bashkëfinancimi për ndërtimin e shtëpive për familjet pa strehim në Komunën e Gjilanit.


“Shtëpi për familjet pa banim adekuat. Së bashku me kryetarin Lutfi Haziri, nënshkruam marrëveshje bashkëfinancimi për ndërtimin e shtëpive për familjet pa strehim adekuat në Komunën e Gjilanit”, ka bërë të ditur Ministri.

“MPMS në kuadër ka përkrahur shumë komunat, dhe këtë vit presim që rreth 100 familje të pranojnë banesat e shtëpitë e tyre të reja”, ka shkruar Abrashi në rrjetin social Facebook, përcjell gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë