Loading…

Ministria e Punëve të Jashtme merr pamje tjetër për nder të Gjermanisë

  • 01/07/2020 | 23:38

Ministria e Punëve të Jashtme merr pamje tjetër për nder të Gjermanisë

Gjermania do të kryesojë Presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian.

Padyshim se lajmin për kryesimin e KE-së nga Gjermania mjaftë mirë e kanë pritur edhe kosovarët.

Madje sonte në nder të Gjermanisë, ka ndryshuar edhe pamja e objektit të ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Ministrja që drejton këto ministri, Meliza Haradinaj-Stublla ka publikuar një fotografi ku shihet flamuri i Gjermanisë dhe ai i Bashkimit Evropian, në objektin e ministrisë.

Gjermania gjithmonë do të mbetet një vend-mik i pazëvendësueshëm për Kosovën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë