Loading…

Ministria e Shëndetësisë: Latifi shkoi në SHBA me para të veta

  • 10/08/2022 | 11:30

Ministria e Shëndetësisë: Latifi shkoi në SHBA me para të veta

Ministria e Shëndetësisë ka demantuar raportimet se ministri i këtij dikasteri, Rifat Latifi, ka shpenzuar mijëra euro nga buxheti i shtetit për vizita në SHBA në gjashtëmujorin e fundit.


Sipas reagimit të MSH-së, Latifi i ka mbuluar me mjete vetanake financiare këto vizita.

“Ministria e Shëndetësisë dëshiron të shpjegojë publikut se Ministri Rifat Latifi vizitën zyrtare në SHBA në muajin maj 2022 e ka realizuar në tërësi me mjete financiare vetanake dhe nuk ka bërë asnjë shpenzim nga buxheti i Kosovës”, thuhet në reagim.

“Gjithashtu, MSh shpreh keqardhje për dezinformatat e dhëna përmes një kronike nga një televizion në Kosovë (T7), e replikuar edhe në portale e media të tjera ( pa asnjë verifikim të lajmit),  përkundër se televizionit i është mundësuar qasje në dokumente publike dhe në të dhënat e ofruara është krejtësisht e qartë se Ministri gjatë vizitës në SHBA nuk ka shpenzuar asgjë nga buxheti i Kosovës”.

“Ndërlidhja e shpenzimeve nga vizitat në vende të tjera, si gjoja shpenzime ministrit gjatë vizitës në SHBA, janë keqinformim nga mediumi në fjalë”, përfundon reagimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë