Loading…

Ministria mbrojtjes e Turqisë publikon një video të forcave turke të cilët janë nisur për Kosovë

  • 04/06/2023 | 21:00

Ministria mbrojtjes e Turqisë publikon një video të forcave turke të cilët janë nisur për Kosovë

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë, ka publikuar një video ku shihen forcat turke duke u nisur për Kosovë.


Në njoftim thuhet se këto forca paqeruajtëse turke do të nisen në Kosovë për shkak të zhvillimeve të fundit në Veri.

”Pas ngjarjeve që ndodhën në Kosovë, batalioni komando i Komandës sonë të Brigadës së 65-të të Mekanizuar të Këmbësorisë (Lüleburgaz) i caktuar në rajon filloi të shpërngulet në Kosovë”, thuhet në njoftimin në Twitter.

NATO e ka përshendetur vendosjen e këtyre forcave në Kosovë, duke e parë si forcim të sigurisë.

Të hënën disa pjesëtarë të KFOR’it mbeten të lënduar si pasojë e përleshjeve me protestuesit serbë, që nga institucionet e Kosovës cilësohen si banda kriminale serbe.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë