Loading…

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë sot viziton Kosovën

  • 25/11/2022 | 07:58

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë sot viziton Kosovën

Ministrja për Evropë dhe e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, sot bën vizitë zyrtare në Kosovë.


Ajo do të pritet me fillim nga ora 09:15, në objektin e Ministrisë së Jashtme, nga ministrja Donika Gërvalla.

Gërvalla dhe Xhaçka,  do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Më  pas do kenë një prononcim për media.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë