Loading…

Ministrja Hoxha në Gjermani, vizitë zyrtare në Ministrinë e Drejtësisë

  • 06/03/2017 | 10:26

Ministrja Hoxha në Gjermani, vizitë zyrtare në Ministrinë e Drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, me ftesën e homologut të saj, ka udhëtuar për në Gjermani ku do të zhvilloj vizitë zyrtare në Ministrinë e Drejtësisë.


Ministrja Hoxha do të pritet në takim nga ministri federal i Drejtësisë, Heiko Maas, dhe me këtë rast do të trajtohen çështja e bashkëpunimit juridik ndërkombëtar, bashkëpunim në fushën e legjislacionit, mbështetja e drejtësisë për fuqizimin e sundimit të ligjit dhe realizimi i agjendës euro-integruese të Kosovës, njofton kumtesa nga kjo Ministri, përcjell gazetametro.net

Gjatë kësaj vizite, ministrja Dhurata Hoxha pritet të takojë edhe personalitete tjera, deputetë të Bundestagut, anëtar të Qeverisë federale dhe ekspertë ligjorë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë