Loading…

Ministrja thotë se aktivistët e VV-së u liruan në bazë të njohjeve

  • 27/12/2016 | 20:53

Ministrja thotë se aktivistët e VV-së u liruan në bazë të njohjeve

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, foli rreth rastit të gjashtë aktivistëve të LVV-së të akuzuar për terrorizëm.


Lidhur me faktin se disa prej tyre u lëshuan në shtëpi, e të tjerët në qendrat e paraburigmit, Hoxha tha se ka dëgjuar se kjo është bërë bazuar në njohjet dhe lidhjet e aktivistëve me figurat tjera publike.

“Nëse dëshirojmë të shtrojmë këtë lloj pytje atëherë edhe unë mund të them cka kam dëgjuar në media, njëra është mbesa e Visar Ymerit e tjetei djali i gjyqtarës së Apelit”, ka thënë ajo.

“Kam dëgjuar se është djali i gjyqtares Marie Ademi”, ka vazhduar ministrja Hoxha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë