Loading…

Minjtë qeshin kur i gudulisni (Video)

  • 15/11/2016 | 18:22

Minjtë qeshin kur i gudulisni (Video)

Shkencëtarët kanë zbuluar se minjtë mund të qeshin kur i gudulisni, por vetëm kur janë në disponim të mirë.

Hulumtuesit e Universitetit Humboldt të Gjermanisë, të cilët i kanë gudulisur minjtë e gjinisë mashkullore për studimin e tyre të publikuar në Science, thonë se e kanë dëshmuar që për herë të parë e qeshura mund të shkaktohet nga stimulimi, transmeton Telegrafi.

Neurobiologu Shimpei Ishiyama ka thënë për LA Times se gudulisja e shkakton një “formë primitive të kënaqësisë” tek kafshët./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë