Loading…

Minutat e fundit dhuruan spektakël, Milan fiton me vështirësi ndaj Empolit

  • 01/10/2022 | 22:49

Minutat e fundit dhuruan spektakël, Milan fiton me vështirësi ndaj Empolit

Skuadra e Milanit me shumë vështirësi ka arritur sonte fitore me rezultat 1-3 përballë Empolit, transmeton Gazeta Metro.


Në një ndeshje të komplikuar për ‘Rossonerët’ golin e avantazhit në minutën e 79’të e shënoi anësori kroat, Ante Rebic.

Derisa parashihej se ndeshja po shkonte drejt përfundimit me fitoren e Milanit me rezultat minimal, në skenë doli mesfushori i Shqipërisë, Nedim Bajrami që shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë në minutën e 91’të.

Por, pa e shijuar mirë gëzimin e golit dy gola të shpejtë për të siguruar fitoren e pestë këtë sezon në Serie A për skuadrën e Stefano Piolit i shënuan, Fode Ballo-Toure dhe Rafael Leao.

Milan me këto tre pikë të reja arrin në kuotën e 17 pikëve dhe gjendet në pozitën e tretë në tabelë. Ndërkaq, Empoli mbetet në vendin e 14’të me shtatë pikë të grumbulluara. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë