Loading…

Miqësoret para Euro 2020: Kjo sfidë drithëruese na pret në mbrëmje

  • 06/06/2021 | 16:09

Miqësoret para Euro 2020: Kjo sfidë drithëruese na pret në mbrëmje

Kombëtaret të cilat e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian janë cuke i bërë testet e fundit para nisjes së këtij evenimenti kaq të madhe sportiv.


Euro 2020 do të zhvillohet ndërmjet datave 11 qershor dhe 11 korrik 2020, përcjellë KosovaPress.

Edhe gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa ndeshje mjaftë interesante, por sfida kryesore do të zhvillohet nga ora 20:45 kur në “ King Baudouin Stadium” në Belgjikë do të ballafaqohen Belgjika dhe Kroacia, dy kombëtare këto që shihen si ndër favoritët për ta fituar kampionatin evropian.

Këto janë formacionet e mundshme të këtij ballafaqimi:

Belgjika: (3-4-3): Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Castagne, Praet, Tielemans, Carrasco; Mertens, Lukaku, Trossard

Kroacia: (4-2-3-1): Livakovic; Juranovic, Vida, Lovren, Barisic; Brozovic, Modric; Brekalo, Pasalic, Perisic; Kramaric

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë