Loading…

Miratohen ndryshimet në Ligjin për Veteranët

  • 30/12/2016 | 18:07

Miratohen ndryshimet në Ligjin për Veteranët

Kuvendi ka arritur që në vazhdimin e seancës të miratojë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.


Nga gjithsej 62 deputetë prezentë në kuvend, 58 kanë votuar pro ndërsa 4 kanë abstenuar ku edhe është  arritur miratimi i këtij Projektligji seanca e cila ka vazhduar që nga dita e djeshme, shkruan Indeksonline.

Për miratimin e Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nevojiteshin të jenë të pranishëm së paku 61 deputetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë