Loading…

Miratohet Buxheti i Kosovës për vitin 2020

  • 15/03/2020 | 02:09

Miratohet Buxheti i Kosovës për vitin 2020

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për Buxhetin e Republikës së Kosovë për vitin 2020, shkruan Gazeta Metro.


Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka deklaruar se Buxheti i Kosovës për vitin 2020 është votuar pro nga 63 deputetë të Kuvendit.

“Atëherë 63 vota për, asnjë kundër asnjë abstenim, konstatoj se Kuvendi e miratoi Ligjin nr. 07L001 për Ndarjen Buxhetore të Republikës Kosovës për vitin 2020”, tha Osmani, transmeton Gazeta Metro.

Kujtojmë se opozita nuk ka qenë pjesëmarrëse në votimin e Buxhetit për vitin 2020.///gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë