Loading…

Miratohet vendimi për kursimet, Hoti: Mbi 47 milionë euro kursime për vitin 2020

  • 26/11/2020 | 09:40

Miratohet vendimi për kursimet, Hoti: Mbi 47 milionë euro kursime për vitin 2020

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka njoftuar se mbi 47 milionë euro janë kursyer për vitin 2020, shkruan Gazeta Metro.


Hoti ka njoftuar se është miratuar vendimin për kursime, ndarje dhe harmonizime në kategoritë e shpenzimeve të organizatave buxhetore për vitin 2020.

Sipas njoftimit janë kursyer mbi 47,6 milionë euro janë rishpërndarë nëpër organizata buxhetore.

Ky është njoftimi i Kryeministrit:

Mbi 47 mil euro kursime për vitin 2020.

Me propozim të Ministrisë së Financave, sot kemi miratuar vendimin për kursime, ndarje dhe harmonizime në kategoritë e shpenzimeve të organizatave buxhetore për vitin 2020, ku kemi kursyer mbi 47,6 milionë euro dhe të njëjtat janë rishpërndarë nëpër organizata buxhetore. ​/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë