Loading…

Mirena: Asnjë kompani në Kosovë nuk ka kredibilitet për realizimin e sondazheve

  • 20/01/2021 | 12:12

Mirena: Asnjë kompani në Kosovë nuk ka kredibilitet për realizimin e sondazheve

Opinionisti Ilir Miren, ka komentuar rreth sondazheve që së fundmi janë shfaqur në disa media, e të cilat po e nxjerrin me mbi 50% Vetëvendosjen para subjekteve të tjera politike, shkruan Gazeta Metro.


Mirena ka thënë se asnjë kompani në Kosovë nuk ka kredibilitet për realizimin e sondazheve.

Ai tutje ka është shprehur se ato sondazhe që bëhën në vend, varën nga vlera e parave që marrin në këmbim nga partitë politike.

Postimi i plotë:

Fatkeqesisht, asnje kompani ne Kosove nuk ka kredibilet per sondazhet te cilat i realizojne.
Sondazhet e tyre varen prej vleres se kontrates (pareve) qe i marrin nga partite politike…
I vetmi mates kredibil i opinionit politik ne Kosove jane sondazhet e NDI’s, e keq qe ato nuk bahen publike, por mbesin vetem per nevoja te brendshme te tyre dhe iu shperndahen partive politike pa te drejten e publikimit te tyre../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë