Loading…

Mirena: PSD e dinte që se kalon pragun, andaj iu bashkua AAK’së

  • 22/08/2019 | 22:18

Mirena: PSD e dinte që se kalon pragun, andaj iu bashkua AAK’së

Analisti politik Ilir Mirena konsideron se PSD u bashkua në koalicion me AAK-në për shkak se kishte frikë se po të garonte e vetme në zgjedhje nuk do ta kalojë pragun në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen së shpejti.

Mirena në Debat Plus në RTV Dukagjini ku janë të ftuar Daut Haradinaj nga AAK dhe Dardan Molliqaj nga PSD tha se ky koalicion nuk është i natyrshëm siç deklaroi Molliqaj por se dyja partitë i kanë interesat e veta.

Ai tha se ky koalicion është i panatyrshëm sepse kanë dallime të mëdha në ideologji.

Nga Molliqaj dhe Haradinaj u tha se ky koalicion do të jetë fitues në këto zgjedhje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë