Loading…

Mish qengji i pjekur në jogurt: Kjo drekë nuk gatuhet për çdokënd

  • 22/01/2022 | 15:22

Mish qengji i pjekur në jogurt: Kjo drekë nuk gatuhet për çdokënd

Asnjë rast solemn nuk duhet të kalojë, pa pasur në tryezë së paku një gjellë me mish qengji.


Ja njëra ndër mënyrat e gatimit – me jogurt e gjitha duket perfekt!

Përbërësit:

▪ 1 kg mish qengji tul nga shpatullat,
▪ 400 ml jogurt,
▪ 800 ml ujë,
▪ 250 g oriz,
▪ 5 vezë,
▪ 1 lugë erëza të përziera,
▪ vaj, kripë, piper i bluar i zi

Përgatitja:

Ujin qiteni në tenxhere dhe qiteni mishin e qengjit që të zihet.

Në një enë rezistuese nga zjarri paraprakisht qiteni orizin e pastruar dhe qitni ujë nga uji i vluar i mishi.

Shtoni erëzat e përziera dhe piqni 15 minuta në 180 gradë Celsius.

Thyeni vezët me pirun, shtoni jogurtin dhe bashkoni.

Nxirreni enën rezistuese nga furra, nëpër oriz rendisni mishin e zier dhe qitni përzierjen e vezëve dhe jogurtit.

Kthejeni enën në furrë dhe piqeni edhe 30 minuta në të njëjtën temperaturë.

Gjellën shërbejeni të ngrohtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë