Loading…

Miss Serbia nuk heziton, bën shqiponjën: Çmenden mediet serbe

  • 26/10/2021 | 15:43

Miss Serbia nuk heziton, bën shqiponjën: Çmenden mediet serbe

Në rrjetet sociale janë shfaqur një fotografi që sipas mediave serbe është mjaft tronditëse, transmeton Gazeta Metro.


Miss Intercontinental Serbia, Valentina Petrovic, e cila ka bërë fotografi me Miss Shqipërinë, Miss Malin e Zi dhe Miss Kosovën, ku të katër vajzat shfaqën duke bërë shqiponjën dykrenare shqiptare.

Një faqe në Instagram “Bunt.sveSerbija” janë publikuar dy fotografi ku shfaqen miss’et duke bërë shqiponjën dykrenare, dhe këtë postim e serbet e quajtën provokim dhe reaguan shumë ashpër pasi që edhe Miss Serbia e kishte bërë të njëjtin veprim.

Kjo vjen pasi simboli i shqiponjës dykrenare, është provokim pasi që simbolizon idenë e bashkimit  të Shqipërisë së Madhe.

Ndryshe, miss-et janë në Sharm el-Sheikh, ku po mbahet konkursi Miss Intercontinental./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë