Loading…
Misteret e ‘Botës së paparë’: Pas kësaj botën do ta shihni ndryshe
  • 19/04/2019 | 11:48

Misteret e ‘Botës së paparë’: Pas kësaj botën do ta shihni ndryshe

Jeta ndonjëherë kalon tepër shpejt, e ndonjëherë tjetër tepër ngadalë, transmeton Gazeta Metro.

Louis Schwartzberg ka vendosur prandaj që, me ndihmën e xhirimit të ngadalësuar dhe kamerës me shpejtësi të madhe, të tregojë atë që çdo ditë ndodh para syve tanë, por që këto nuk jemi në gjendje t’i shohim.

“Jetojmë në botën e bukurisë së paparë, aq suptile e delikate sa është gati e padukshme për syrin njerëzor. Për t’ua treguar atë botë të padukshme, Schwartzberg përdor kamerat me shpjetësi të madhe, xhirimin e ngadalësuar dhe mikroskopër”, thuhet në përshkrimin e videos.

Gjatë TED-it, ai ka paraqitur projektin e tij të asaj kohe “Mysteries of the Unseen ëorld”, i cili ngadalëson, përshpejton dhe rrit mrekullitë e mahnitshme të natyrës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë