Loading…

Misteri i unazës: Pse princi Charles e mban atë gjithmonë në gishtin e vogël

  • 08/02/2019 | 16:56

Misteri i unazës: Pse princi Charles e mban atë gjithmonë në gishtin e vogël

Princi Charles e mban gjithmonë unazën në gishtin e vogël. Unaza është përdorur gjithmonë si një vulë personale princit dhe të tilla unaza kanë qenë përdorur që në kohën e Dhiatës së Vjetër, kështu duke  e mbajtur në gishitn e vogël ishte me e lehtë të vendosje një vulë, trasnmeton Gazeta Metro.


Princi e ka vënë këtë unazë në vitet ’70. Edhe princeshë Diana kishte një të tillë. Por Kate dhe William jo, pasi atyre iu dha stemë para martese.

Pra, unazat me vulë në Shtëpinë e Winsdor tregojnë statusin dhe krenarinë e familjes. Nga ana tjetër, është një kod veshje që ata duhet ta respektojnë patjetër.

Të tilla unaza për të sinjalizuar statusin e lartë shoqëror. Pra, nëse dikush kishte ndonjë dyshim se Charles nuk është vërtet mbretëror, unaza me vulën zyrtare të princit të Uellsit e vërtetonte./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë