Loading…

Mitrovica shënon Ditën e Dëshmorëve

  • 06/06/2021 | 08:08

Mitrovica shënon Ditën e Dëshmorëve

Mitrovica sot do të shënojë Ditën e Dëshmorëve, shkruan Gazeta Metro.


Për nder të 6 qershorit Ditës së Dëshmorëve të Kombit të Komunës së Mitrovicës, nën patronazhin e kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, dhe në bashkëpunim me Shoqatat e Dala nga Lufta e UÇK-së dega në Mitrovicë, sot do të mbahen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës.

Me këtë rast, njoftohen familjarët e dëshmorëve dhe qytetarët e interesuar se në ora 11:00 do të bëhen homazhe dhe do të vendosen kurora me lule në varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë